Biuro:
ul. Starowiejska 19,
08-110 Siedlce
Polska

Eragon Logistic

Kateryna Krasuska

Radomyśl 77
08-112 Wiśniew
Polska

 

 

 

tel. +48 793 980 988
fax. +48 257 407 785

email: eragon.logistic@gmail.com
FB:   
 @eragon.logistic
Instagram: #eragonlogistic

 

 

 

 

 

 

Napisz do nas

Kontakt

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
    Wybierając kierunek logistyki, planując w przyszłości związać swoje życie z karierą spedytora, tak do końca nie podejrzewamy, na czym polega taka praca. Ponieważ spedycje ciężko porównać do jakiegoś innego zawodu. Na pierwszy rzut oka brzmi to trochę dziwnie, ale doświadczone spedytorzy na pewno to potwierdzą. A dlaczego? Już wyjaśniam. 
 
     Spedytor to nie tylko zawód, to połączenie wielu cech charakteru i umiejętności! Negocjator, organizator, sprzedawca, psycholog, specjalista ds. marketingu, celnik i nawet nieraz księgowy i to nie koniec listy co powinien umieć spedytor. Już nie wspominając o silnej woli, cierpliwości, radzeniu ze wszystkimi problemami pod presją czasu, mówienie w paru językach i nawiązywanie  dobrych  relacji  z partnerami. Ale to wciąż dobrze opłacany zawód i na pewno nie da ci się nudzić.  
 
    Wiele firm poszukując kandydatów do swojego zespołu, stawiają jeden warunek, który dla początkujących spedytorów jest nie do przejścia. Jest to własna baza klientów i doświadczenie. Jest to łatwe rozwiązanie dla przedsiębiorców, ale niemożliwe dla osób zaczynających przygodę w transporcie. Tylko niewielki procent firm woli zatrudnić zdolnych i chętnych osób do przyuczenia. I niewiele firm zdaje sobie z tego sprawę, że korzystniej jest wychować specjalistę wewnątrz firmy, pozwolić wykorzystać swoje umiejętności i przy okazji zrozumieć cele firmy.  Zdobywając klientów i doświadczenie nie tylko dla siebie, a również dla firmy.
 
    Z takiego układu spedycja bardziej zyska w długoterminowej perspektywie. Klienci zostają przy spedycji, a nie przychodzą i odchodzą ze spedytorem. Od początku firma dba o wszystkie relacje i szczegóły, wkłada serce w swoją kadrę, i jest pewna, co oferuje. Spedytor ze swojej strony, który ma możliwość rozwijać się osobiście jako specjalista, bardziej doceni misje  firmy i będzie traktował je jak własną. A przecież o to chodzi . Współpraca i zrozumienie.  
  
    A co wyróżnia dobrą firmę spedycyjną?
 
    W pierwszej i najważniejszej kolejności to ludzie, którzy dają z siebie wszystko, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą. Firma, która oferuje profesjonalną kadrę, zawsze zyska na uwadze. 
 
    Po drugie, doświadczenie, tak jak wspominaliśmy, i elastyczność. Im dłużej firma istnieje na rynku, tym bardziej kompleksową i fachową obsługę dostaniemy. Doświadczone spedytorzy na pewno dostosują ofertę najkorzystniejszą, w szybkim czasie i bez błędnie. Również mają w zapleczu sprawdzoną, technicznie sprawną i łatwo dostępną flotę.  Jak również zaskoczą szybkością i precyzją działania.
 
    Po trzecie, to opinie byłych i obecnych klientów, nagrody czy certyfikaty. Zadowolony klient nigdy nie poskąpi dobrego słowa, jeżeli jest traktowany wyjątkowo, a przy okazji za konkurencyjną cenę.
 
    Również ważne jest zaplecze finansowe, posiadane zezwolenia czy polisa. W tej kwestii myślę, że nie warto rozpisywać, bo powinno być to standardem każdej spedycji.  
   Warto dążyć do przynajmniej takich standardów, żeby w którymś momencie przeczytać opinie o własnej firmie : "Taki, to ma klasę!"
 
    I oczywiście warto pracować właśnie z taką firmą, żeby zaoszczędzić sobie cennego czasu, zdrowia i pieniędzy. Rynek transportowy ciągle się rozwija i oferuje wiele usług firm spedycyjnych. Jak powinniśmy wybrać tą właściwą, doświadczoną i fachową - ale to już temat na inny artykuł. 

 

Co to jest spedycja? I co wyróżnia dobrą spedycję?

ERAGON LOGISTIC

ERAGON LOGISTIC

ERAGON LOGISTIC

  1. pl
  2. ru
10 lutego 2018